Předporodní kurzy

Kurzy Jemného zrození s hypnoporodem

Naší filozofií je pomoci ženám porodit své dítě dle svých přání, v klidu, uvolnění a napojení se na miminko a vlastní tělo. Hypnoporod vám pomůže ponořit se do stavu hluboké relaxace v průběhu porodu a porodit své dítě přirozeně, pokud možno bez léků a lékařských zásahů.

​U hypnoporodu jde rovným dílem o filosofii a techniky. Když žena i její doprovod dokáží k porodu přistupovat beze strachu a s vědomostmi, dobrou oporou a potřebnými prostředky, potom může porod být pozitivní a obohacující zkušenost.

​Náš program hypnoporodu je navržený speciálně pro těhotné ženy a jejich porodní doprovod. Jde o přirozený přístup k porodu! Kurzy hypnoporodu vám přinesou znalosti, sebedůvěru a prostředky, které ke klidnému porodu potřebujete. Porod může být - a měl by být - pozitivní zážitek, na který budete vždy ráda vzpomínat.

Náš program je navržen pro přirozený porod, medicínský i porod císařským řezem, a proto představuje revoluci v porodech. V zásadě prosazujeme POZITIVNÍ porod a jsme dobře připravení na všechno, co při něm může nastat. Je pravděpodobné, že porod proběhne přirozeně, ale během kurzu zdůrazňujeme, že naše techniky poslouží ve všech případech.

Přihlášky a termíny kurzů, které pořádám najdete zde

A jak to všechno začalo....

Předporodní kurzy již vedu spoustu let. Začínala jsem v nemocnici v Sokolově, pamatuji si na své začátky. Tehdy to byly spíše informativní schůzky. Ale už tehdy jsem cítila potřebu zařadit do kurzů něco víc než informace. Zakoupila jsem si CDčko s namluvenými relaxacemi od Chudíka a pouštěla je ženám během kurzu. Vlastně jsem tenkrát netušila, proč to dělám, jen mi to přišlo uklidňující, uvolňující, prostě fajn. A dnes je relaxace nedílnou součástí mých kurzů.

Další roky jsem pokračovala stejným nebo lehce obměňujícím modelem, ale stále jsem cítila, že potřebuji předávat ženám něco více.

Když jsem byla zaměstnaná v chebské porodnici, oslovily mě některé ženy, které si do chebské porodnice přijely pro možnost přirozeného porodu. Neoslovily mě slovy, ale způsobem, jakým dokázaly porodit. Tyto ženy měly jedno společné - absolvovaly kurz Kompletní předporodní přípravy s hypnoporodem pod hlavičkou Jemného zrození. A to mě oslovilo. Téměř okamžitě jsem začala vyhledávat informace a mé hledání mě dosti brzy spojilo se zakladatelkou Jemného zrození paní Míšou Kalusovou. Měla jsem štěstí... již brzy se otevíral nový kurz pro lektorky a já do něho byla přijata ... to se psal říjen roku 2018. V prosinci stejného roku jsem obdržela certifikát a stala se tak lektorkou Jemného zrození .... a jsem za to upřímně velmi vděčná...otevřelo mi to oči a já konečně našla způsob, jak ženy plnohodnotně připravit na tak jedinečnou a významnou událost, jako je těhotenství a zrození jejich miminka, ale nejen to ... i zrození matky - ženy a celé rodiny ....

Vytvořte si webové stránky zdarma!